Ceny refrakcyjnej wymiany soczewki w Krakowie

W dzisiejszych czasach życie po pięćdziesiątce to nie ciepłe kapcie i zajmowanie się wnukami. Osoby świętujące półwiecze znajdują się w kwiecie wieku i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Niestety po 40. roku życia procesy w naszym organizmie zaczynają nieco zwalniać na skutek naturalnego starzenia się organizmu. Nowoczesna medycyna pozwala zatrzymać wiele nieprzyjemnych objawów, występujących u osób w średnim wieku. Nie chodzi tutaj tylko o zabiegi estetyczne, ale także o zabiegi poprawiające nasz wzrok i chroniące nas przed wystąpieniem zaćmy.


Na czym polega zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki?

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki możemy porównać z operacją usunięcia zaćmy. Polega on na usunięciu naturalnej soczewki pacjenta i wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki, o mocy optycznej dopasowanej do potrzeb pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest całkowicie bezboleśnie i charakteryzuje się stosunkowo niskim ryzykiem operacyjnym. Wszczepiana soczewka jest indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta, dzięki czemu po operacji możemy cieszyć się świetnym wzrokiem przez długie lata. Operacja ma charakter jednorazowy - nie trzeba jej powtarzać w przyszłości.


Refrakcyjna wymiana soczewki - dla kogo?

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki kierowany jest przede wszystkim do osób, które ukończyły 45 lat, gdyż z wiekiem coraz częściej występuje u ludzi mieszana wada wzroku, która zmusza nas do korzystania z więcej niż jednej pary okularów. Ponadto osoby w tym wieku narażone są na wystąpienie prezbiopii, czyli tzw. starczowzroczności. Operacja ta nie tylko pozwala korygować wady wzroku do wszystkich odległości jednocześnie, ale także chroni przed rozwojem zaćmy w przyszłości oraz pozwala wyeliminować wspomnianą wcześniej prezbiopię. Co ważne, przy wykorzystaniu tej metody można korygować dowolną ilość dioptrii, a więc jest to znacznie bardziej uniwersalna metoda niż w przypadku klasycznej korekcji laserowej.


Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki w Krakowie?

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewek jest dość kosztowny, jednak efekty, jakie za sobą niesie, warte swojej ceny. Nim lekarz wyrazi zgodę na przeprowadzenie operacji, musimy przejść szereg badań kwalifikacyjnych, m.in. topografię rogówki, Verion, OCT plamek i tarcz nll oraz badanie gęstości komórek śródbłonka czy ciśnienia wewnątrzgałkowego.
Pakiet badań w renomowanej klinice to koszt około 300 złotych. Na szczęście obejmuje on także konsultacje z lekarzem w celu doboru soczewki, która najlepiej spełni nasza wymagania. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym kroplowym i pacjent pozostaje w pełni świadomy podczas zabiegu. Koszt refrakcyjnej wymiany soczewki w renomowanej klinice waha się zwykle między 7300-8200 złotych za oko, w zależności od soczewki, na którą się zdecydujemy.

 

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o refrakcyjnej wymianie soczewki -> https://vidiummedica.pl/refrakcyjna-wymiana-soczewki/

 

Autor