Ceny refrakcyjnej wymiany soczewki w Krakowie

Refrakcyjna wymiana soczewki to zabieg z zakresu nowoczesnej chirurgii okulistycznej. Celem zabiegu jest korekta wady wzroku, a tym samym uwolnienie pacjenta od konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Refrakcyjną wymianę soczewki przeprowadza się u pacjentów z krótkowzrocznością i nadwzrocznością. Dużą grupę pacjentów stanowią również osoby borykające się z astygmatyzmem. Statystycznie najwięcej zabiegów wykonywanych jest u pacjentów po 40 roku życia. Jednak do operacji mogą być zakwalifikowane osoby z każdej grupy wiekowej. Zabiegi z zakresu chirurgii refrakcyjnej przeprowadzane są w dobrych klinikach okulistycznych. Ile zapłacimy za refrakcyjną wymianę soczewki w Krakowie?

Na czym polega refrakcyjna wymiana soczewki?

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest usunięcie jądra i kory zmienionej chorobowo soczewki pacjenta. Następna część zabiegu polega na wszczepieniu do oka sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej, będącej specjalnym implantem umożliwiającym skorygowanie wady wzroku. Moc soczewki dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Refrakcyjna wymiana soczewek ---> CENNIK

Rodzaje soczewek wewnątrzgałkowych

Istnieje kilka rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych stosowanych w chirurgii refrakcyjnej. Pierwszym rodzajem są soczewki jednoogniskowe. Takie implanty pozwalają skorygować wzrok tylko w jednym zakresie (najczęściej poprawiając widzenie w dal). Pacjenci, u których zastosowano soczewki jednoogniskowe, nadal muszą nosić okulary do patrzenia z bliska. Alternatywą są soczewki wieloogniskowe, które mają zdolność korygowania wzroku w różnych punktach ogniskowania, a co za tym idzie poprawiają widzenie zarówno dali, jak i bliży. Pacjentom, którzy dodatkowo cierpią na astygmatyzm, zaleca się natomiast soczewki toryczne.

Soczewki refundowane przez NFZ

Jeśli chcemy wykonać zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki z refundacją od NFZ, musimy wiedzieć, że refundacji podlegają obecnie jedynie soczewki jednoogniskowe. Tego rodzaju implanty nie zagwarantują nam niestety komfortu, na jaki możemy liczyć w przypadku soczewek nowszej generacji. Dlatego warto rozważyć przeprowadzenie operacji w klinice prywatnej.

Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki w Krakowie?

Zanim pacjent zostanie skierowany na zabieg, przeprowadzane są badania kwalifikacyjne. Badania obejmują wywiad medyczny, konsultację z lekarzem oraz badania specjalistyczne (m.in. topografię rogówki, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiar gęstości komórek nabłonka oraz biometrię optyczną). Koszt całego postępowania kwalifikacyjnego to około 290 zł. Refrakcyjna wymiana soczewki przeprowadzana jest z użyciem implantów najnowszej generacji. W zależności od pacjenta, wszczepiane są soczewki wieloogniskowe lub soczewki wieloogniskowe toryczne asferyczne. Koszt takich zabiegów to odpowiednio 6500 zł oraz 7500 zł. W cenie została ujęta jedna wizyta kontrolna. Za kolejne wizyty kontrolne zapłacimy 100 zł za każdą, natomiast wizyta kontrolna po siedmiu miesiącach od zabiegu to koszt 200 zł.

Autor