Ceny refrakcyjnej wymiany soczewki w Warszawie

Refrakcyjna wymiana soczewki jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów stosowanych w celu skorygowania wad wzroku. To doskonała alternatywa dla okularów czy soczewek kontaktowych, zapewniająca długotrwałe efekty. Podczas zabiegu do oka wszczepia się specjalny implant, który zastępuje zmienioną chorobowo soczewkę naturalną. Refrakcyjna wymiana soczewki z refundacją od NFZ obejmuje wyłącznie zabiegi przeprowadzane z użyciem soczewek starszej generacji. Większy komfort zapewniają implanty nowej generacji, jednak za takie będziemy musieli zapłacić. Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki w Warszawie? Jakie są różnice między soczewkami starej i nowej generacji?

Dowiedz się więcej -> Refrakcyjna wymiana soczewki

Na czym polega zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym kroplowym, jest więc całkowicie bezbolesna. Zabieg polega na usunięciu z oka zmętniałej soczewki i wymianie na specjalny implant wewnątrzgałkowy. Sztuczna soczewka wprowadzana jest przez niewielkie nacięcie, w związku z czym ryzyko komplikacji pooperacyjnych jest niewielkie.

Refrakcyjna wymiana soczewki – dla kogo?

Zabieg polecany jest zwłaszcza osobom z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Sporą grupę pacjentów chirurgii refrakcyjnej stanowią osoby chorujące na zaćmę. Refrakcyjną wymianę soczewki wykonuje się również u pacjentów cierpiących z powodu astygmatyzmu.

Soczewki starej i nowej generacji

Refundacja NFZ obejmuje obecnie tylko soczewki jednoogniskowe (standardowe lub toryczne). Należy wiedzieć, że tego typu soczewki wewnątrzgałkowe zapewniają ostre widzenie jedynie w ograniczonym zakresie (najczęściej dla patrzenia w dal). Aby wyraźnie widzieć z bliska, pacjenci nadal muszą używać okularów. Ciekawą alternatywą są zaawansowane optycznie soczewki nowej generacji. W przeciwieństwie do soczewek refundowanych przez NFZ, nowoczesne soczewki wieloogniskowe umożliwiają wyraźne widzenie w pełnym spektrum: zarówno z daleka, jak i z bliska. Takie rozwiązanie wydaje się lepsze ze względu na większy komfort i możliwość całkowitego pozbycia się okularów. Refrakcyjną wymianę soczewki z użyciem implantów nowej generacji wykonują prywatne kliniki okulistyczne. Ile zapłacimy za taki zabieg w Warszawie?

Badania kwalifikacyjne

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent przechodzi badania kwalifikacyjne. Ich celem jest dokładne poznanie problemu, z którym boryka się pacjent, jak również przygotowanie dla niego odpowiednich implantów. Badanie obejmuje pełen wywiad lekarski oraz konsultację z okulistą. Łączna cena badań kwalifikacyjnych to 290 zł.

Cena zabiegu – co obejmuje?

Za refrakcyjną wymianę soczewki w Warszawie zapłacimy od 7100 zł do 7900 zł. Możemy zdecydować się albo na operację z użyciem wewnątrzgałkowej soczewki wieloogniskowej (7100 zł), albo wewnątrzgałkowej soczewki wieloogniskowej torycznej asferycznej (7900 zł).

Możliwość płatności w ratach

Niektóre kliniki prywatne zapewniają możliwość rozłożenia płatności na raty. Warto sprawdzić, gdzie można skorzystać z takiej opcji.

Autor